Træningsplan 2017

Se vores trænings plan 2017 her.

Bemærk! Træningen starter kl. 18 hele sæsonen.

Ruten er for hele klubben. Kaptajnen vælger om der køres sløjfer eller kortes lidt af. Det forventes at 1. og 2. holdet tager kilometer i sløjferne hvis lyset og vejret tillader det, mens man, hvis man er uheldsramt, kan slå lidt af. Vi har reduceret antallet af ruter vi kører, så flere genkender ruten. Efter et par uger i sadlen forventer vi at introducere målrettet intervaltræning om mandagen, træningen bliver på ruten, og får før og efter intervallerne lidt mere præg af social cykling, dog fortsat med mulighed for max gas på bakker og accelerationer i svingene. Grund ruten fildes som vanlig på GPSies ved at klikke på link, det forventes at man prøver at sætte sig ind i ruten før fremmøde og at kaptajnerne har overvejet sløjfer.

Du kan se alle vores ruter på GPSies.com her

Mandag den 3. april    kl 18    LA ma mot 2. holdet     49,7km, 331m

Gudumholm – Sankt Niels Bjerg – Tiendemarken – Vårst – Fjellerad – Håls bro – Horsens – Blenstrup – Troldbakkevej – Skibsted – Svanfolk – Kongerslev – Nr. Kongerlsev – Gudumlund – Gudum – Tiendemarken – Gudumholm – Storvorde.

(Sløjfe, Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m)

Torsdag den 6. april    kl 18    GP rute2012     56,1km, 458m

Storvorde, Gudumholm, Stadionvej, Kærsholm, Tv Sigsgaardsvej, Th Vildmosevej, Kongersvel, tv Kongensgade, th Skibstedbrovej, th Baggedamsvej, Komdrup, HV Østergaardsvej, Gudumlund, Gudum, Vaarst, Skomagerbakken, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde.

(Sløjfe1, Svinetrug, Dybdal, Gudumholm +4,2 km, +37m, Sløjfe2 Svinetrug, lillevorde, Dybdal, Gudumholm +8,3 km +67m, Sløjfe3 Svinetrug, Tiendemarken, Gudumlund +17 km, +94m)

Mandag den 10. april    kl 18    60.3 km    Ærten 1. holdet      60,3km, 537m

Storvorde – Gudumholm – Tiendemarken – Gudum – Vårst – Fjellerad – Volsted – Ellidshøj – Ærtebjergvej – Guldbæk – Svenstrup – Dall – Dall Víllaby – Poulstrup – Visse – Nøvling – Gistrup – Klarup – Storvorde.

(Sløjfe1 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe2 Hjem over Nøvling, Lundby, Skovstrup, Lillevorde, Klarup +2,3km -6m, Sløjfe3 Hjem over Gunderup, Torderup, Lillevorde, Svinetruget + 6,7km, +68m, Sløjfe 4 Hjem over Gunderup, Vaarst, Torderup, Lillevorde, Svinetruget +9,7km +61m)

Torsdag den 13. april    kl 18    Syd på 2. hold     57,3km, 416m

Båndbyhallen, Gudumholm, Gudumlund, Kongerslev, th Kongensgade, Svanholmsmindevej, Tvoruphøjevej, Lyngbyvej, Lyngby, St Brøndum, Brøndumvej, Blenstrup, Horsensvej, Gerdingvej, Polshøj, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen.

(Sløjfe1 Sct Niels Bjerg, Tiendemarken +3,4 km +69m, Sløjfe 2 Svanfolkvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +4,4 +47m, Sløjfe 3 Svanfolkvej, bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +12,6km +131m, Reduktion1 Gunderup, Torderup, Skovstrup -4,8km +15m, Reduktion2 Lillevorde Dybdal Sejlflod – 3,1km – 10m)

Mandag den 17.april    kl 18    Rute 2: 58km, 485hm – Grand Prix 2015 2. afdeling

Engvej, Egensevej, Øster Vase, Kongerslev, Kongstedlund, Bælum, Korsholmbej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Skibsted, Bakkesdamvej, Refnæsvej, Tiendemarken, Sejlflod.

(Sløjfe1 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej +4,6km +61m, Reduktion1 Tvorupvej, tv Tvoruphøjvej, Skibstedvej -2,7 km -32m, Sløjfe2 Komdrup, Kongerslev, Refnæsvej +2,8 kmkm + 26m, Reduktion2 Gudumlund, Gudumholm -3,4km -71m, Sløjfe3 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m)

Torsdag den 20. april    kl 18    gp2012 bagfra         56,1km, 458m

Svinetruget, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Skomagerbakken, Gudum, Refnæsvej, Komdrup, Baggesdamvej, Skibsted, Komgerslev, Vildmosevej, Nr. Kongerslev, Kærsholm, Stadionvej, Sejlflod. (Sløjfe1 Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal +3,7km + 47m, Sløjfe2 Gunderup, Polshøjvej, Trælbjergvej, Vaarstbakken +3,8km, +20m, Sløjfe3 Skibsted, th Skibstedvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Svanholmsmindevej +8km +91m, Reduktion1 Kongerslev, Kongensgade Nr. Kongerslev – 3,4km – 33 m, Sløjfe4 Gudumholm, Dybdal, Sejlflodvej, Kragevej, Storvorde +7,3km +76m)

Mandag den 24. april    kl 18    Skørping retur        58,5km 540m

Båndbyhallen, St Nielsbjerg, Tiendemarken, Vårst, Vårstbakken, haals, fræer, skørping, gammel Skørping, Skinbjergvej, Polshøj, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen. (Sløjfe1 Skørping, Buderupholmvej, Kirkevej +1,3km +32m, Sløjfe2 Skørping, Rebild, Kridtbakken, Oplev, Hobrovej, Rebild, Buderupholmvej, Kirkevej, +15,7km +228m, Reduktion1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

Torsdag den 27. april    kl 18    Med flad hånd 3. hold    58,5km, 293m

Båndbyhallen, Gudumlund, Stadionvej, Kærsholm, Mou, Dokkedalvej, Dokkedal, Møllesøvej, Vildmosevej, tv Lundensvej, Bælum, th Svanfolkvej, th Svanfolksmindevej, Kongerslev, tv Danmarksgade, th refnæsvej, th Dalsgaardvej, nr kongerslev, th Kærvej, tv, Bugdalsvej, tv Ålykkevej, Gudumlund, Gudumholm, Båndbyhallen.

(Sløjfe1 Dokkedal, Øster Hurup, Solbjergvej, Solbjerg, Bælum +6,2km +40m, Sløjfe2 Refnæsvej, Dalsgaardvej, Nr. Kongerslev, Bugdalsvej, Ålykkevej, Møllebrovej  +2,2km -5m, Sløjfe 3 Gudumlung, Louisendal, Tiendemarken, Dybdal, Sejlflod +3,3km +78m)

Mandag den 1. maj    kl 18    og rundt det går    51,2km, 444m

Båndbyhallen, Gudumholm, Sct niels Bjerg, Tiendemarken, Vaarst, Vaarstbakken, Haals, Polshøjvej, Gunderup, Skomagerbakken, Torderup, Torderupvej, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Dybdalsvej, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe1 Nøvling Gultentorpvej, Nøvlingvej +6,7km +83m, Sløjfe 2 Nøvling Visse, Dall Villaby, Dall, Lille Dallvej, Visse, Nøvling +18km +173m, Sløjfe 3 (1&2 samlet længde +21,2km +191m, Reduktion1 Lillevorde, Romdrup -3,5km -54m)

(Reduktion2 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod -6,8km -74m)

Torsdag den 4. maj kl 18 Rute 2: 58km, 485hm – Grand Prix 2015 2. afdeling

Engvej, Egensevej, Øster Vase, Kongerslev, Kongstedlund, Bælum, Korsholmbej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Skibsted, Bakkesdamvej, Refnæsvej, Tiendemarken, Sejlflod

(Sløjfe 1 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej +4,6km +61m)

(Reduktion1 Tvorupvej, tv Tvoruphøjvej, Skibstedvej -2,7 km -32m)

(Sløjfe 2 Komdrup, Kongerslev, Refnæsvej +2,8 kmkm + 26m)

(Reduktion 2 Gudumlund, Gudumholm -3,4km -71m)

(Sløjfe 3 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m, Sløjfe 4 Tiendemarken, Dybdal, Lillevorde, Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal, Sejlflod 8,9km 73m)

Mandag den 8. maj kl 18 ENKELTSTARTEN x3 22km, 99m

Storvorde, Gudumholm, Gudumlund, Gudum, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde. Opvarning, intervaltræning og teknik

Torsdag den 11. maj kl 18 Bælum 2. holdet 61,4 km, 471 m

Båndbyhallen, Gudumholm, Kjærsholm, Nr. kongerslev, Siggårdsvej, th Vildmosevej , tv, Lundensgade, Bælum, Svanfolkvej, th svanholmsmindevej, Skibsted, skibstedbrovej, Baggedamsvej, Komdrup, Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Reduktion 1 Nr Kongerslev, Kongerslev, Lundensgade -1,9km, -3m)

(Sløjfe 1 Lundensgade, Kongstedlund, Smidie +1,3km +49m, Sløjfe 2 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, +6,1km +71m, Sløjfe 3 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, Tvorupvej, th Tvoruphøjevej +10,7km +137m)

(Reduktion 2 Svangolkvej, Svanfolk, Tinghøjvej -4,2km -35m, Reduktion 3 Gudumlund, Gudumholm, Dybdal -0,4km -43m, Reduktion 4 Gudumlund, Gudumholm, Sejlflod -10,9km -150m)

(Sløjfe 4 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde Dybdal Sejlflodvej +4,5km +21m)

(Reduktion 5 Sejlflodvej, Kragevej, Svinetruget -2,6km -25m)

Mandag den 15. maj kl 18 60.3 km Ærten 1. holdet 60,3km, 537m

Storvorde – Gudumholm – Tiendemarken – Gudum – Vårst – Fjellerad – Volsted – Ellidshøj – Ærtebjergvej – Guldbæk – Svenstrup – Dall – Dall Víllaby – Poulstrup – Visse – Nøvling – Gistrup – Klarup – Storvorde

(Sløjfe 1 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 2 Hjem over Nøvling, Lundby, Skovstrup, Lillevorde, Klarup +2,3km -6m, Sløjfe 3 Hjem over Gunderup, Torderup, Lillevorde, Svinetruget + 6,7km, +68m, Sløjfe 4 Hjem over Gunderup, Vaarst, Torderup, Lillevorde, Svinetruget +9,7km +61m)

Torsdag den 18. maj kl 18 Op i Visse, 1. holdet: Gudumholm – Sankt Niels 47,7km 311m

Storvorde, Gudumholm, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Gunderupvej, Volstedcej, Ferslev, Poulstrupvej, Visse, Nøvling, Lundby, Skovstrup, Klarup

(Sløjfe 1 Gudumgolm Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken +7,7km +69m, Sløjfe 2 Torderup, Vaarst, Skomagerbakken, Gunderup +2,9km +7m, Sløjfe 3 Gunderupvej, Tv Essendrupvej, Flamstedvej, Volstedvej +3,9km +37m, Sløjfe 4 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 5 Nøvling, Gunderup, Torderup, Skovstrup +4,4km +57m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

(Sløjfe 6 Lillevorde Dybdal, Sejlflodvej, Romdrup +3,5km +53m)

Mandag den 22. maj kl 18 Kongeetapen 1. holdet: Sejlflod-Langelinie-Kærs 45,6km 248m

Storvorde, Langelinie, Kærsholm, Kongerslev, Komdrup, Lindenborg, Vårst Engvej, Skomagerbakken, Torderupvej Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget

(Sløjfe 1 Kongerslev, Skibsted, Baggesdamvej +6,1km +72m, Sløjfe 2, Fjellerad Bygade, Vaarstvej +1,1km +49m, Sløjfe 3 Aalborgvej, Fjellerad Bygade, Haals, Essendrupvej, Gunderupvej, Polshøjvej, Trælbjergvej, Vaarstvej +11,7km +100m, Sløjfe 4 Bakkeinterval Vaarskbakken 1,1km stigning 57m må gentages efter ønske)

Torsdag den 25. maj kl 18 Rute 2: 58km, 485hm – Grand Prix 2015 2. afdeling

Engvej, Egensevej, Øster Vase, Kongerslev, Kongstedlund, Bælum, Korsholmbej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Skibsted, Bakkesdamvej, Refnæsvej, Tiendemarken, Sejlflod

(Sløjfe 1 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej +4,6km +61m)

(Reduktion 1 Tvorupvej, tv Tvoruphøjvej, Skibstedvej -2,7 km -32m)

(Sløjfe 2 Komdrup, Kongerslev, Refnæsvej +2,8 kmkm + 26m)

(Reduktion 2 Gudumlund, Gudumholm -3,4km -71m)

(Sløjfe 3 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m, Sløjfe 4 Tiendemarken, Dybdal, Lillevorde, Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal, Sejlflod 8,9km 73m)

Mandag den 29. maj kl 18 GP rute2012 56,1km, 458m

Storvorde, Gudumholm, Stadionvej, Kærsholm, Tv Sigsgaardsvej, Th Vildmosevej, Kongersvel, tv Kongensgade, th Skibstedbrovej, th Baggedamsvej, Komdrup, HV Østergaardsvej, Gudumlund, Gudum, Vaarst, Skomagerbakken, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde.

(Sløjfe 1, Svinetrug, Dybdal, Gudumholm +4,2 km, +37m, Sløjfe 2 Svinetrug, Lillevorde, Dybdal, Gudumholm +8,3 km +67m, Sløjfe 3 Svinetrug, Tiendemarken, Gudumlund +17 km, +94m)

Torsdag den 1. juni kl 18 Syd på 2. hold 57,3km, 416m

Båndbyhallen, Gudumholm, Gudumlund, Kongerslev, th Kongensgade, Svanholmsmindevej, Tvoruphøjevej, Lyngbyvej, Lyngby, St Brøndum, Brøndumvej, Blenstrup, Horsensvej, Gerdingvej, Polshøj, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Sct Niels Bjerg, Tiendemarken +3,4 km +69m, Sløjfe 2 Svanfolkvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +4,4 +47m, Sløjfe 3 Svanfolkvej, bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +12,6km +131m)

(Reduktion 1 Gunderup, Torderup, Skovstrup -4,8km +15m, Reduktion2 Lillevorde Dybdal Sejlflod – 3,1km – 10m)

Mandag den 5. juni kl 18 Bælum 2. holdet 61,4 km, 471 m

Båndbyhallen, Gudumholm, Kjærsholm, Nr. kongerslev, Siggårdsvej, th Vildmosevej , tv, Lundensgade, Bælum, Svanfolkvej, th svanholmsmindevej, Skibsted, skibstedbrovej, Baggedamsvej, Komdrup, Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Reduktion 1 Nr Kongerslev, Kongerslev, Lundensgade -1,9km, -3m)

(Sløjfe 1 Lundensgade, Kongstedlund, Smidie +1,3km +49m, Sløjfe 2 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, +6,1km +71m, Sløjfe 3 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, Tvorupvej, th Tvoruphøjevej +10,7km +137m)

(Reduktion 2 Svangolkvej, Svanfolk, Tinghøjvej -4,2km -35m, Reduktion 3 Gudumlund, Gudumholm, Dybdal -0,4km -43m, Reduktion 4 Gudumlund, Gudumholm, Sejlflod -10,9km -150m)

(Sløjfe 4 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde Dybdal Sejlflodvej +4,5km +21m)

(Reduktion 5 Sejlflodvej, Kragevej, Svinetruget -2,6km -25m)

Torsdag den 8. juni kl 18 51 km rundt det går 51,2km, 444m

Båndbyhallen, Gudumholm, Sct niels Bjerg, Tiendemarken, Vaarst, Vaarstbakken, Haals, Polshøjvej, Gunderup, Skomagerbakken, Torderup, Torderupvej, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Dybdalsvej, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Nøvling Gultentorpvej, Nøvlingvej +6,7km +83m, Sløjfe 2 Nøvling Visse, Dall Villaby, Dall, Lille Dallvej, Visse, Nøvling +18km +173m, Sløjfe 3 (1&2 samlet længde +21,2km +191m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Romdrup -3,5km -54m, Reduktion 2 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod -6,8km -74m)

Mandag den 12. juni kl 18 ENKELTSTARTEN x3 22km, 99m

Storvorde, Gudumholm, Gudumlund, Gudum, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde. Opvarning, intervaltræning og teknik

Torsdag den 15. juni kl 18 gp2012 bagfra 56,1km, 458m

Svinetruget, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Skomagerbakken, Gudum, Refnæsvej, Komdrup, Baggesdamvej, Skibsted, Komgerslev, Vildmosevej, Nr. Kongerslev, Kærsholm, Stadionvej, Sejlflod

(Sløjfe 1 Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal +3,7km + 47m, Sløjfe 2 Gunderup, Polshøjvej, Trælbjergvej, Vaarstbakken +3,8km, +20m, Sløjfe 3 Skibsted, th Skibstedvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Svanholmsmindevej +8km +91m)

(Reduktion 1 Kongerslev, Kongensgade Nr. Kongerslev – 3,4km – 33 m)

(Sløjfe 4 Gudumholm, Dybdal, Sejlflodvej, Kragevej, Storvorde +7,3km +76m)

Mandag den 19. juni kl 18 Rute 2: 58km, 485hm – Grand Prix 2015 2. afdeling

Engvej, Egensevej, Øster Vase, Kongerslev, Kongstedlund, Bælum, Korsholmbej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Skibsted, Bakkesdamvej, Refnæsvej, Tiendemarken, Sejlflod

(Sløjfe 1 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej +4,6km +61m)

(Reduktion 1 Tvorupvej, tv Tvoruphøjvej, Skibstedvej -2,7 km -32m)

(Sløjfe 2 Komdrup, Kongerslev, Refnæsvej +2,8 kmkm + 26m)

(Reduktion 2 Gudumlund, Gudumholm -3,4km -71m)

(Sløjfe 3 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m, Sløjfe 4 Tiendemarken, Dybdal, Lillevorde, Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal, Sejlflod 8,9km 73m)

Torsdag den 22. juni kl 18 Med flad hånd 3. hold 58,5km, 293m

Båndbyhallen, Gudumlund, Stadionvej, Kærsholm, Mou, Dokkedalvej, Dokkedal, Møllesøvej, Vildmosevej, tv Lundensvej, Bælum, th Svanfolkvej, th Svanfolksmindevej, Kongerslev, tv Danmarksgade, th refnæsvej, th Dalsgaardvej, nr kongerslev, th Kærvej, tv, Bugdalsvej, tv Ålykkevej, Gudumlund, Gudumholm, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Dokkedal, Øster Hurup, Solbjergvej, Solbjerg, Bælum +6,2km +40m, Sløjfe 2 Refnæsvej, Dalsgaardvej, Nr. Kongerslev, Bugdalsvej, Ålykkevej, Møllebrovej +2,2km -5m, Sløjfe 3 Gudumlung, Louisendal, Tiendemarken, Dybdal, Sejlflod +3,3km +78m)

Mandag den 26. juni kl 18 Skørping retur 58,5km 540m

Båndbyhallen, St Nielsbjerg, Tiendemarken, Vårst, Vårstbakken, haals, fræer, skørping, gammel Skørping, Skinbjergvej, Polshøj, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe1 Skørping, Buderupholmvej, Kirkevej +1,3km +32m, Sløjfe 2 Skørping, Rebild, Kridtbakken, Oplev, Hobrovej, Rebild, Buderupholmvej, Kirkevej, +15,7km +228m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

Torsdag den 29. juni kl 18 60.3 km Ærten 1. holdet 60,3km, 537m

Storvorde – Gudumholm – Tiendemarken – Gudum – Vårst – Fjellerad – Volsted – Ellidshøj – Ærtebjergvej – Guldbæk – Svenstrup – Dall – Dall Víllaby – Poulstrup – Visse – Nøvling – Gistrup – Klarup – Storvorde

(Sløjfe 1 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 2 Hjem over Nøvling, Lundby, Skovstrup, Lillevorde, Klarup +2,3km -6m, Sløjfe 3 Hjem over Gunderup, Torderup, Lillevorde, Svinetruget + 6,7km, +68m, Sløjfe 4 Hjem over Gunderup, Vaarst, Torderup, Lillevorde, Svinetruget +9,7km +61m)

Mandag den 3. juli kl 18 Bælum 2. holdet 61,4 km, 471 m

Båndbyhallen, Gudumholm, Kjærsholm, Nr. kongerslev, Siggårdsvej, th Vildmosevej , tv, Lundensgade, Bælum, Svanfolkvej, th svanholmsmindevej, Skibsted, skibstedbrovej, Baggedamsvej, Komdrup, Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Reduktion 1 Nr Kongerslev, Kongerslev, Lundensgade -1,9km, -3m)

(Sløjfe 1 Lundensgade, Kongstedlund, Smidie +1,3km +49m, Sløjfe 2 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, +6,1km +71m, Sløjfe 3 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, Tvorupvej, th Tvoruphøjevej +10,7km +137m)

(Reduktion 2 Svangolkvej, Svanfolk, Tinghøjvej -4,2km -35m, Reduktion 3 Gudumlund, Gudumholm, Dybdal -0,4km -43m, Reduktion 4 Gudumlund, Gudumholm, Sejlflod -10,9km -150m)

(Sløjfe 4 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde Dybdal Sejlflodvej +4,5km +21m)

(Reduktion 5 Sejlflodvej, Kragevej, Svinetruget -2,6km -25m)

Torsdag den 6. juli kl 18 51 km rundt det går 51,2km, 444m

Båndbyhallen, Gudumholm, Sct niels Bjerg, Tiendemarken, Vaarst, Vaarstbakken, Haals, Polshøjvej, Gunderup, Skomagerbakken, Torderup, Torderupvej, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Dybdalsvej, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Nøvling Gultentorpvej, Nøvlingvej +6,7km +83m, Sløjfe 2 Nøvling Visse, Dall Villaby, Dall, Lille Dallvej, Visse, Nøvling +18km +173m, Sløjfe 3 (1&2 samlet længde +21,2km +191m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Romdrup -3,5km -54m, Reduktion 2 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod -6,8km -74m)

Mandag den 10. juli kl 18 Syd på 2. hold 57,3km, 416m

Båndbyhallen, Gudumholm, Gudumlund, Kongerslev, th Kongensgade, Svanholmsmindevej, Tvoruphøjevej, Lyngbyvej, Lyngby, St Brøndum, Brøndumvej, Blenstrup, Horsensvej, Gerdingvej, Polshøj, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Sct Niels Bjerg, Tiendemarken +3,4 km +69m, Sløjfe 2 Svanfolkvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +4,4 +47m, Sløjfe 3 Svanfolkvej, bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, Korsholmvej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej +12,6km +131m)

(Reduktion 1 Gunderup, Torderup, Skovstrup -4,8km +15m, Reduktion 2 Lillevorde Dybdal Sejlflod – 3,1km – 10m)

Torsdag den 13. juli kl 18 60.3 km Ærten 1. holdet 60,3km, 537m

Storvorde – Gudumholm – Tiendemarken – Gudum – Vårst – Fjellerad – Volsted – Ellidshøj – Ærtebjergvej – Guldbæk – Svenstrup – Dall – Dall Víllaby – Poulstrup – Visse – Nøvling – Gistrup – Klarup – Storvorde

(Sløjfe 1 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 2 Hjem over Nøvling, Lundby, Skovstrup, Lillevorde, Klarup +2,3km -6m, Sløjfe 3 Hjem over Gunderup, Torderup, Lillevorde, Svinetruget + 6,7km, +68m, Sløjfe 4 Hjem over Gunderup, Vaarst, Torderup, Lillevorde, Svinetruget +9,7km +61m)

Mandag den 17. juli kl 18 Op i Visse, 1. holdet: Gudumholm – Sankt Niels 47,7km 311m

Storvorde, Gudumholm, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Gunderupvej, Volstedcej, Ferslev, Poulstrupvej, Visse, Nøvling, Lundby, Skovstrup, Klarup

(Sløjfe 1 Gudumgolm Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken +7,7km +69m, Sløjfe 2 Torderup, Vaarst, Skomagerbakken, Gunderup +2,9km +7m, Sløjfe 3 Gunderupvej, Tv Essendrupvej, Flamstedvej, Volstedvej +3,9km +37m, Sløjfe 4 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 5 Nøvling, Gunderup, Torderup, Skovstrup +4,4km +57m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

(Sløjfe 6 Lillevorde Dybdal, Sejlflodvej, Romdrup +3,5km +53m)

Torsdag den 20. juli kl 18 Skørping retur 58,5km 540m

Båndbyhallen, St Nielsbjerg, Tiendemarken, Vårst, Vårstbakken, haals, fræer, skørping, gammel Skørping, Skinbjergvej, Polshøj, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Skørping, Buderupholmvej, Kirkevej +1,3km +32m, Sløjfe 2 Skørping, Rebild, Kridtbakken, Oplev, Hobrovej, Rebild, Buderupholmvej, Kirkevej, +15,7km +228m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

Mandag den 24. juli kl 18 ENKELTSTARTEN x3 22km, 99m

Storvorde, Gudumholm, Gudumlund, Gudum, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde. Opvarning, intervaltræning og teknik

Torsdag den 27. juli kl 18 51 km rundt det går 51,2km, 444m

Båndbyhallen, Gudumholm, Sct niels Bjerg, Tiendemarken, Vaarst, Vaarstbakken, Haals, Polshøjvej, Gunderup, Skomagerbakken, Torderup, Torderupvej, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Dybdalsvej, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Nøvling Gultentorpvej, Nøvlingvej +6,7km +83m, Sløjfe 2 Nøvling Visse, Dall Villaby, Dall, Lille Dallvej, Visse, Nøvling +18km +173m, Sløjfe 3 (1&2 samlet længde +21,2km +191m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Romdrup -3,5km -54m, Reduktion 2 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod -6,8km -74m)

Mandag den 31. august kl 18 Bælum 2. holdet 61,4 km, 471 m

Båndbyhallen, Gudumholm, Kjærsholm, Nr. kongerslev, Siggårdsvej, th Vildmosevej , tv, Lundensgade, Bælum, Svanfolkvej, th svanholmsmindevej, Skibsted, skibstedbrovej, Baggedamsvej, Komdrup, Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Reduktion 1 Nr Kongerslev, Kongerslev, Lundensgade -1,9km, -3m)

(Sløjfe 1 Lundensgade, Kongstedlund, Smidie +1,3km +49m, Sløjfe 2 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, +6,1km +71m, Sløjfe 3 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej, th Korsholmvej, Tvorupvej, th Tvoruphøjevej +10,7km +137m)

(Reduktion 2 Svangolkvej, Svanfolk, Tinghøjvej -4,2km -35m, Reduktion 3 Gudumlund, Gudumholm, Dybdal -0,4km -43m, Reduktion 4 Gudumlund, Gudumholm, Sejlflod -10,9km -150m)

Sløjfe 4 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde Dybdal Sejlflodvej +4,5km +21m)

(Reduktion 5 Sejlflodvej, Kragevej, Svinetruget -2,6km -25m)

Torsdag den 3. august kl 18 Rute 2: 58km, 485hm – Grand Prix 2015 2. afdeling

Engvej, Egensevej, Øster Vase, Kongerslev, Kongstedlund, Bælum, Korsholmbej, Tvorupvej, Tvoruphøjvej, Svanfolkvej, Skibsted, Bakkesdamvej, Refnæsvej, Tiendemarken, Sejlflod

(Sløjfe 1 Bælum, Solbjerg, Fruerhusvej +4,6km +61m)

(Reduktion 1 Tvorupvej, tv Tvoruphøjvej, Skibstedvej -2,7 km -32m)

(Sløjfe 2 Komdrup, Kongerslev, Refnæsvej +2,8 kmkm + 26m)

(Reduktion 2 Gudumlund, Gudumholm -3,4km -71m)

(Sløjfe 3 Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m, Sløjfe 4 Tiendemarken, Dybdal, Lillevorde, Romdrup, Sejlflodvej, Dybdal, Sejlflod 8,9km 73m)

Mandag den 7. august kl 18 GP rute2012 56,1km, 458m

Storvorde, Gudumholm, Stadionvej, Kærsholm, Tv Sigsgaardsvej, Th Vildmosevej, Kongersvel, tv Kongensgade, th Skibstedbrovej, th Baggedamsvej, Komdrup, HV Østergaardsvej, Gudumlund, Gudum, Vaarst, Skomagerbakken, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde.

(Sløjfe 1, Svinetrug, Dybdal, Gudumholm +4,2 km, +37m, Sløjfe 2 Svinetrug, Lillevorde, Dybdal, Gudumholm +8,3 km +67m, Sløjfe 3 Svinetrug, Tiendemarken, Gudumlund +17 km, +94m)

Torsdag den 10. august kl 18 klubmesterskab

Mandag den 14. august kl 18 Skørping retur 58,5km 540m

Båndbyhallen, St Nielsbjerg, Tiendemarken, Vårst, Vårstbakken, haals, fræer, skørping, gammel Skørping, Skinbjergvej, Polshøj, Torderupvej, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Skørping, Buderupholmvej, Kirkevej +1,3km +32m, Sløjfe 2 Skørping, Rebild, Kridtbakken, Oplev, Hobrovej, Rebild, Buderupholmvej, Kirkevej, +15,7km +228m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

Torsdag den 17. august kl 18 klubmesterskab

Mandag den 21. august kl 18 LA ma mot 2. holdet. 49,7km, 331m

Gudumholm – Sankt Niels Bjerg – Tiendemarken – Vårst – Fjellerad – Håls bro – Horsens – Blenstrup – Troldbakkevej – Skibsted – Svanfolk – Kongerslev – Nr. Kongerlsev – Gudumlund – Gudum – Tiendemarken – Gudumholm – Storvorde.

(Sløjfe, Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m)

Torsdag den 24. august kl 18 60.3 km Ærten 1. holdet 60,3km, 537m

Storvorde – Gudumholm – Tiendemarken – Gudum – Vårst – Fjellerad – Volsted – Ellidshøj – Ærtebjergvej – Guldbæk – Svenstrup – Dall – Dall Víllaby – Poulstrup – Visse – Nøvling – Gistrup – Klarup – Storvorde

(Sløjfe 1 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 2 Hjem over Nøvling, Lundby, Skovstrup, Lillevorde, Klarup +2,3km -6m, Sløjfe 3 Hjem over Gunderup, Torderup, Lillevorde, Svinetruget + 6,7km, +68m, Sløjfe 4 Hjem over Gunderup, Vaarst, Torderup, Lillevorde, Svinetruget +9,7km +61m)

Mandag den 28. august kl 18 Op i Visse, 1. holdet: Gudumholm – Sankt Niels 47,7km 311m

Storvorde, Gudumholm, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Gunderupvej, Volstedcej, Ferslev, Poulstrupvej, Visse, Nøvling, Lundby, Skovstrup, Klarup

(Sløjfe 1 Gudumgolm Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken +7,7km +69m, Sløjfe 2 Torderup, Vaarst, Skomagerbakken, Gunderup +2,9km +7m, Sløjfe 3 Gunderupvej, Tv Essendrupvej, Flamstedvej, Volstedvej +3,9km +37m, Sløjfe 4 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 5 Nøvling, Gunderup, Torderup, Skovstrup +4,4km +57m, Reduktion1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m, Sløjfe 6 Lillevorde Dybdal, Sejlflodvej, Romdrup +3,5km +53m)

Torsdag den 31. august kl 18 51 km rundt det går 51,2km, 444m

Båndbyhallen, Gudumholm, Sct niels Bjerg, Tiendemarken, Vaarst, Vaarstbakken, Haals, Polshøjvej, Gunderup, Skomagerbakken, Torderup, Torderupvej, Gunderup, Oppelstrup, Lundby Mosevej, Skovstrup, Lillevorde, Dybdalsvej, Kærgårdsvej, Romdrup, Svinetruget, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Nøvling Gultentorpvej, Nøvlingvej +6,7km +83m, Sløjfe 2 Nøvling Visse, Dall Villaby, Dall, Lille Dallvej, Visse, Nøvling +18km +173m, Sløjfe 3 (1&2 samlet længde +21,2km +191m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Romdrup -3,5km -54m, Reduktion 2 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod -6,8km -74m)

Mandag den 4. september kl 18 Med flad hånd 3. hold 58,5km, 293m

Båndbyhallen, Gudumlund, Stadionvej, Kærsholm, Mou, Dokkedalvej, Dokkedal, Møllesøvej, Vildmosevej, tv Lundensvej, Bælum, th Svanfolkvej, th Svanfolksmindevej, Kongerslev, tv Danmarksgade, th refnæsvej, th Dalsgaardvej, nr kongerslev, th Kærvej, tv, Bugdalsvej, tv Ålykkevej, Gudumlund, Gudumholm, Båndbyhallen

(Sløjfe 1 Dokkedal, Øster Hurup, Solbjergvej, Solbjerg, Bælum +6,2km +40m, Sløjfe 2 Refnæsvej, Dalsgaardvej, Nr. Kongerslev, Bugdalsvej, Ålykkevej, Møllebrovej +2,2km -5m, Sløjfe 3 Gudumlung, Louisendal, Tiendemarken, Dybdal, Sejlflod +3,3km +78m)

Torsdag den 7. september kl 18 Kongeetapen 1. holdet: Sejlflod-Langelinie-Kærs 45,6km 248m

Storvorde, Langelinie, Kærsholm, Kongerslev, Komdrup, Lindenborg, Vårst Engvej, Skomagerbakken, Torderupvej Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget

(Sløjfe 1 Kongerslev, Skibsted, Baggesdamvej +6,1km +72m, Sløjfe 2, Fjellerad Bygade, Vaarstvej +1,1km +49m, Sløjfe 3 Aalborgvej, Fjellerad Bygade, Haals, Essendrupvej, Gunderupvej, Polshøjvej, Trælbjergvej, Vaarstvej +11,7km +100m, Sløjfe 4 Bakkeinterval Vaarskbakken 1,1km stigning 57m må gentages efter ønske)

Mandag den 11. september kl 18 Op i Visse, 1. holdet: Gudumholm – Sankt Niels 47,7km 311m

Storvorde, Gudumholm, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Gunderupvej, Volstedcej, Ferslev, Poulstrupvej, Visse, Nøvling, Lundby, Skovstrup, Klarup

(Sløjfe 1 Gudumgolm Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken +7,7km +69m, Sløjfe 2 Torderup, Vaarst, Skomagerbakken, Gunderup +2,9km +7m, Sløjfe 3 Gunderupvej, Tv Essendrupvej, Flamstedvej, Volstedvej +3,9km +37m, Sløjfe 4 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 5 Nøvling, Gunderup, Torderup, Skovstrup +4,4km +57m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

(Sløjfe 6 Lillevorde Dybdal, Sejlflodvej, Romdrup +3,5km +53m)

Torsdag den 14. september kl 18 LA ma mot 2. holdet. 49,7km, 331m

Gudumholm – Sankt Niels Bjerg – Tiendemarken – Vårst – Fjellerad – Håls bro – Horsens – Blenstrup – Troldbakkevej – Skibsted – Svanfolk – Kongerslev – Nr. Kongerlsev – Gudumlund – Gudum – Tiendemarken – Gudumholm – Storvorde.

(Sløjfe, Gudum, Torderup, Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget + 7km +63m)

Mandag den 18. september kl 18 Op i Visse, 1. holdet: Gudumholm – Sankt Niels 47,7km 311m

Storvorde, Gudumholm, Lillevorde, Skovstrup, Torderupvej, Gunderupvej, Volstedcej, Ferslev, Poulstrupvej, Visse, Nøvling, Lundby, Skovstrup, Klarup

(Sløjfe 1 Gudumgolm Gudumlund, Louisendal, Tiendemarken +7,7km +69m, Sløjfe 2 Torderup, Vaarst, Skomagerbakken, Gunderup +2,9km +7m, Sløjfe 3 Gunderupvej, Tv Essendrupvej, Flamstedvej, Volstedvej +3,9km +37m, Sløjfe 4 Gultentorpvej, Nøvling +3,4 km +40 m, Sløjfe 5 Nøvling, Gunderup, Torderup, Skovstrup +4,4km +57m)

(Reduktion 1 Lillevorde, Dybdal, Sejlflod– 3,1km – 10m)

(Sløjfe 6 Lillevorde Dybdal, Sejlflodvej, Romdrup +3,5km +53m)

Torsdag den 21. september kl 18 Kræmmerruten (mod14) x 3 16,6km 114m

Storvorde, Dybdal, Lillevorde, Sejlflodvej, Kragevej, Svinetruget (Stationsvej, Markvej, Rødhøjvej)

Mandag den 25. september kl 18 ENKELTSTARTEN x2 22km, 99m

Storvorde, Gudumholm, Gudumlund, Gudum, Lillevorde, Svinetruget, Storvorde. Opvarning, intervaltræning og teknik

Torsdag den 28. september kl 18 Kongeetapen 1. holdet: Sejlflod-Langelinie-Kærs 45,6km 248m

Storvorde, Langelinie, Kærsholm, Kongerslev, Komdrup, Lindenborg, Vårst Engvej, Skomagerbakken, Torderupvej Skovstrup, Lillevorde, Svinetruget

(Sløjfe 1 Kongerslev, Skibsted, Baggesdamvej +6,1km +72m, Sløjfe 2, Fjellerad Bygade, Vaarstvej +1,1km +49m, Sløjfe 3 Aalborgvej, Fjellerad Bygade, Haals, Essendrupvej, Gunderupvej, Polshøjvej, Trælbjergvej, Vaarstvej +11,7km +100m) Sløjfe 4 Bakkeinterval Vaarskbakken 1,1km stigning 57m må gentages efter ønske)